CHP´li Özel´den Gündeme İlişkin Açıklamalar
CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, gündemde yer alan CHP´nin İş Bankasındaki hisseleri, Rahip Brunson´un serbest bırakılması ve hastanelerde hayati önem taşıyan vakalar dışında ameliyat yapılmaması hakkında açıklamalarda bulundu.
Tarih: 15.10.2018 08:45:44

MANİSA - CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, gündemde yer alan CHP´nin İş Bankasındaki hisseleri, Rahip Brunson´un serbest bırakılması ve hastanelerde hayati önem taşıyan vakalar dışında ameliyat yapılmaması hakkında açıklamalarda bulundu.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel memleketi Manisa´da gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın CHP´nin İş Bankasındaki hisseleri için ´Kanun çıkaracağız´ sözlerini değerlendiren Özel, "Cumhuriyetin kurucu değerleriyle, kurucu kadrolarıyla kavgasını sürdüren Recep Tayyip Erdoğan en son olarak İş Bankasını yani Atatürk´ün biz özel banka olarak Türkiye Cumhuriyetine en büyük hediyesi olan İş Bankasını hedef almış durumda. Bu hedef alma ilk değil, her darbe döneminde, her otoriter rejimde bunlar olur hatta 1953´te ilk kez İş Bankası hisseleri kamulaştırıldı ama 1963´te Anayasa Mahkemesi dedi ki; ´Hiçbir kanuni düzenleme vasiyetin üstüne geçemez. Vasiyet özel hukuk alanıdır ve bu alanda kanun düzenlemesi yapılamaz.´ 1980´de partimiz kapatıldı, partinin bütün mallarına el konuldu, İş Bankası hisselerine de el konuldu. Daha sonra Yargıtay´da dava açıldı. 1983-1984 Yargıtay kararını verdi ve dedi ki; ´Bu hisseler Cumhuriyet Halk Partisinindir. Bu hisselere kamu el koyamaz´ dedi. Şimdi geldiğimiz noktada Recep Tayyip Erdoğan diyor ki, ´Kanun çıkaracağız´ biz onun çıkaracağı bu kanunu anayasaya, yasalara, akla, vicdana aykırı olduğunu, ahlaka aykırı olduğunu biliyoruz. Siyasi rekabeti artık rakibinin malına, mülküne çökme noktasına getiren, rakibine maddi bir getirisi olmayan ama Atatürk´ün bir emaneti olarak, bir itibar olarak bırakılmış olan bir varlığa da saldırıyor. Bu kabul edilebilir bir yaklaşım değil. Biz buna direniriz, mecliste direniriz, meydanda direniriz, hukuk alanında direniriz ve en sonunda Recep Tayyip Erdoğan´ı bir kez daha bütün darbeciler gibi kamunun önünde, tarihin önünde mahkum ederiz. Bütün darbecilerin yanındaki yerini alır ve Kenan Evren ile birlikte saldırdı, başaramadı, haksız çıktı noktasına bir kez daha gelir" dedi.

"Bunlarla yola çıkanlar bunların kazığını bir kez daha yedi"

Rahip Brunson´un serbest bırakılmasıyla ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Özel, "Rahip Brunson olayı Türkiye için utanç verici bir hal almıştır. İlk mesele ortaya çıktığında ´Yok öyle şey ver papazı, al papazı´ dediğinde Recep Tayyip Erdoğan bu şu demek, Türkiye´deki bütün yargı bana bağlı demek. Bunu söyledikten sonra sen tutup da ´Türkiye´de yargı bağımsız´ diyemezsin, dersen de sana hiç kimse inanmaz. Bugün Türkiye´de herkes şunu söylüyor; ´Gördünüz mü; Tayyip Erdoğan diyor ki yargının bağımsız olduğunun ispatıdır bu diyor. Cumhurbaşkanı bunu söylüyor ama Türkiye´de herkes şunu söylüyor; ´Gördünüz mü Amerika istedi rahibi verdik. Cep telefonlarını kıranlar pişman olmuş, ´Telefonu haybeye kırdık, Amerika ile aramız haybeye bozuldu´ diyor. Yani bunlarla yola çıkanlar bunların kazığını bir kez daha yediler. İşin kötüsü bizimkiler bir yandan diye dursun ´Türkiye´de yargı bağımsızdır´, Brunson, eşi, ailesi, Donald Trump, Türkiye´deki bağımsız yargıya değil, dönüp dönüp Tayyip Erdoğan´a teşekkür ediyor. Bu da esas meselenin ne olduğunu gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Acil ameliyatlar dışında ameliyat yapılmaması

Birçok hastanede dövizdeki yükseliş nedeniyle acil dışında ameliyatların yapılmaması yönünde yazı yayımlandığını ancak bunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yalandığını belirten Özel, şunları söyledi:

"Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan diyor ki; ´Türkiye´de hastanelerde doların yüksekliğinden, dövizin yüksekliğinden dolayı ameliyatların durma noktasına geldiği yalandır´ diyor ve Cumhuriyet Halk Partisini de genel başkanımızı da yalancılıkla suçluyor. Gazi Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Demircan´ı ben atamadım yayımladığı yazıda diyor ki; ´Hayati önemi olanlar dışında ameliyat yapamayız´ peki buna yalan diyor ya bu tek örnek de değil. Kendi memleketimizde Celal Bayar Üniversitesinde de aynı yazı. Malzeme alımlarında sorun var, hayati önemi olanlar dışında ameliyat yapamayız´ diyor bunu kim diyor Celal Bayar Üniversite Hastanesinin başhekimi Emin Kurt. Karadeniz Teknik Üniversitesinde de başhekim Halil Kavgacı aynı yazıyı yazmış. Yani bir tane Kayseri´den, bir tane Karadeniz´den bir tane Ege´den her taraftan aynısı var. Peki bunlar üniversite hastaneleri. Ordu Sağlık Müdürlüğünden de aynı yazı var. Sağlık Müdürünü kim atıyor? Altında imzası var, Tuğçe Mutlu Başhekim vekili olarak. Ordu Devlet Hastanesinde diyor ki, kullanılan malzemeler temin edilemediği için hayati önem dışındaki vakalar dışında ameliyat yapılamaz. Bunların hepsi ortada. Bunlar mı yalan, senin söylediklerin mi yalan? Bunları Recep Tayyip Erdoğan´a teker teker gösterelim. Ondan sonra vatandaş da kimin yalan söylediğini kimin doğru söylediğini görsün."
Kaynak: Kardelen

Anahtar Kelimeler: Özel Gündeme İlişkin Açıklamalar
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AHMET VEHBİ BAKIRLIOĞLU CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ HÜKÜMET ÇİFTÇİYE BORÇLU
AHMET VEHBİ BAKIRLIOĞLU CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ HÜKÜMET ÇİFTÇİYE BORÇLU
Ülke çiftçisinin tarımsal desteklerden dolayı AKP Hükümetlerinden 155 milyar lira alacağı olduğunu belirten CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU ekonomik kriz ortamında tarıma ve çiftçiye daha fazla destek verilmesi gerektiğini söyledi.
CHP´Lİ ÖZEL´İN SORUSUNA YANIT: “KAMUDA İLK KEZ OKULLARDAKİ TEHLİKELİ EKİPMANLARIN KONTROLÜ İÇİN 120 UZMAN YETKİLENDİRİLDİ”
CHP´Lİ ÖZEL´İN SORUSUNA YANIT: “KAMUDA İLK KEZ OKULLARDAKİ TEHLİKELİ EKİPMANLARIN KONTROLÜ İÇİN 120 UZMAN YETKİLENDİRİLDİ”
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel´in Manisa´da 8 yaşındaki Muharrem Ege Öztürk´ün kale direğinin antrenman sırasında devrilmesi sonucu yaşamını yitirmesinin ardından spor alanlarında ve okullarda meydana gelen kazaları ve alınan önlemlere ilişkin soru önergesini yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul ve kurumlarda her türlü tehlikeli makine, alet, tesis, tesisat ve iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri için kamuda ilk kez 120 Periyodik Kontrol Uzmanı´nın yetkilendirildiğini bildirdi.
AHMET VEHBİ BAKIRLIOĞLU SORDU  İlçelere Doğalgaz Ne Zaman Gelecek?
AHMET VEHBİ BAKIRLIOĞLU SORDU İlçelere Doğalgaz Ne Zaman Gelecek?
Manisa´nın ilçelerinin doğalgaz sorununu Meclis gündemine taşıyan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ilçelere hala neden doğalgaz gelmediğini sordu.
CHP´li Özel, Kışladaki Zehirlenmeyi Meclis Gündemine Taşıdı
CHP´li Özel, Kışladaki Zehirlenmeyi Meclis Gündemine Taşıdı
CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, 16 Kasım´da Manisa 1. Komando Eğitim ve Tugay Komutanlığı Albay Mehmet Arif Seyhun Kışlası´nda görev yapan askerlerin yedikleri yemekten zehirlenmesini, Meclis gündemine taşıdı.
CHP´Lİ ÖZEL, SAĞLIK KOMİSYONU´NDA KONUŞTU  “5´İNCİ MADDE BİR İNTİKAM MADDESİ”
CHP´Lİ ÖZEL, SAĞLIK KOMİSYONU´NDA KONUŞTU “5´İNCİ MADDE BİR İNTİKAM MADDESİ”
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Sağlık Komisyonu´nda görüşülen kanun teklifinin 5´inci maddesine ilişkin olarak, “Şimdi, maddenin kendisi aslında bir intikam maddesi, bir başa buyrukluk maddesi, bir kaba güç kullanma maddesi. Uluslararası alanda meşruiyetinizi tartışmaya açmayacaksınız. Yurt içinde de tartıştırmayacaksınız çünkü meşruiyet uçağın gölgesinden hızlı, indiğiniz havaalanına gelip sizi peşinizden takip eden bir lekedir. Bir deli Trump´a istediği papazı vermekle çözülebilecek bir iş değil meşruiyet tartışması, bu başka bir tartışma. Bunu öyle bir deliyi ikna ederek, bir deliye istediğini vererek, bir şirketle anlaşarak çözemezsiniz. Diş macunundan çıkan tüp gibidir meşruiyet tartışması. Bu ülkeyi çöküşe götürüyorsunuz. Bu ülkenin çöküşe gitmemesinin yolu hukuka sarılmaktır” diye konuştu.
BAKIRLIOĞLU DEMİRCİ-SINDIRGI YOLUNU SORDU
BAKIRLIOĞLU DEMİRCİ-SINDIRGI YOLUNU SORDU
Manisa´ya en uzak ilçe olan Demirci´nin bozuk yollarını Meclis gündemine getirmeye devam eden CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu; Demirci- Sındırgı yolunun neden yapılmadığını Ulaştırma ve Altyapı Bakanına sordu.
CHP´Lİ ÖZEL MECLİS KÜRSÜSÜNDEN OSMAN KAVALA´NIN MEKTUBUNU OKUDU  “KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU´NA KARŞI ÖLÜ TAKLİDİ YAPAN BİR İDARE VAR”
CHP´Lİ ÖZEL MECLİS KÜRSÜSÜNDEN OSMAN KAVALA´NIN MEKTUBUNU OKUDU “KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU´NA KARŞI ÖLÜ TAKLİDİ YAPAN BİR İDARE VAR”
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kamu Denetçiliği Kurumu´nun 2017 yılı raporunun görüşmeleri sırasında 1 yıldır hakkındaki iddianame yazılmadan cezaevinde tutulan Osman Kavala´nın durumunu gündeme getirdi.
CHP´Lİ ÖZEL, ÖLÜMLERİN YAŞANDIĞI HEMZEMİN GEÇİTİ TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI
CHP´Lİ ÖZEL, ÖLÜMLERİN YAŞANDIĞI HEMZEMİN GEÇİTİ TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Yunusemre ilçesinde bulunan Barbaros Mahallesi´ndeki hemzemin geçitte ölümlü kazaların yaşanmasını TBMM gündemine taşıdı.
ÖZEL: YEREL SEÇİMLERİ KAZANDIĞIMIZ NOKTADA TÜRKİYE´DE ÇOK ŞEY DEĞİŞECEK
ÖZEL: YEREL SEÇİMLERİ KAZANDIĞIMIZ NOKTADA TÜRKİYE´DE ÇOK ŞEY DEĞİŞECEK
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yaklaşan yerel seçimlere ilişkin olarak, “İstanbul ve Ankara´yı kazanarak, yeniden moral bulacağız. Yerel seçimi kazandığımız noktada Türkiye´de çok şey değişecek. Dünya demokrasileri artık merkezi değil yerel yönetimler üzerinden şekilleniyor. Yerellerdeki güçle, geneldeki iktidarı dengeleyen bir kurguyu bundan sonra hep beraber yaşayacağız” dedi.
CUMHURBAŞKANI MAAŞINA ZAM YAPILMASIN
CUMHURBAŞKANI MAAŞINA ZAM YAPILMASIN
Bütçe yapma yetkisini alan Cumhurbaşkanının, kendi hazırladığı bütçe ile kendi maşına % 26 zam yapacağı ortaya çıktı.
CHP´Lİ ÖZEL: MHP, VERDİĞİ SÖZÜ TUTMAMANIN BEDELİNİ GÖRECEKTİR
CHP´Lİ ÖZEL: MHP, VERDİĞİ SÖZÜ TUTMAMANIN BEDELİNİ GÖRECEKTİR
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözmek amacıyla Çarşamba günü TBMM Genel Kurulu´nda yapılan oylamada MHP´nin tavır değişikliğine ilişkin olarak, “Emeklilikte yaşa takılanlar sorununun çözümü için önemli bir adımda MHP, U dönüşü yapmış oldu. Siyasi açıdan MHP, verdiği sözü tutmamış oldu. Bunun bedelini seçmeni ve EYT´liler arasında görecektir. Emeklilikte yaşa takılanlar, dostunu düşmanını görmüş oldu” diye konuştu.
CHP İlçe Başkanı Aysun Avcı Oldu
CHP İlçe Başkanı Aysun Avcı Oldu
Zeki Bilgin´nin Belediye başkan aday adayı olmasıyla boşalan Cumhuriyet Halk Partisi Saruhanlı İlçe Başkanlığına Aysun Avcı getirildi.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Güncel
Yaşam
Eğitim
Saglik
Magazin
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Seninle aynı fikirde değilim ancak senin fikrini özgürce söyleme hakkını ölümüne savunurum. - Voltaire

Voltaire
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Ravza - Kabe

/resimler/2017-5/13/1344304004566.jpg  /resimler/2017-5/13/1347498852327.jpg

Ekmek Ekmekleri düzgün kesmek için bazen zorlaniriz, özellikle taze ekmek hemen hamur olur. Oysa bıçagımızın ucunu biraz atesşe tutarsak daha kolay yapabiliriz.

Ekmek
Saruhanlı Lingleri

/resimler/2017-5/13/1515570830640.jpg    /resimler/2014-11/7/155009123.jpg    /resimler/2014-11/7/155305032.jpg   /resimler/2017-5/13/1506418944836.jpg  /resimler/2015-3/16/1636122607156.jpg

/resimler/2015-4/4/1022583075326.jpg    /resimler/2015-4/4/1033419962836.jpg    /resimler/2015-4/7/0822580347004.jpg   /resimler/2015-4/7/0827149570844.jpg  /resimler/2015-4/7/0844579279152.jpg

Videolar
Parti İlçe Teşkilatları

/resimler/2016-12/24/0957549496932.jpg /resimler/2016-12/24/0959409077707.jpg /resimler/2016-12/24/1002133424899.jpg /resimler/2016-12/24/1004065509887.jpg /resimler/2016-12/24/1006092750065.jpg

Sosyal Medyada Takip Edin

/resimler/2015-3/20/0925347922806.jpg  /resimler/2015-3/20/0927574175568.jpg /resimler/2015-3/20/0934034807724.jpg

 /resimler/2015-3/20/0935593872523.jpg /resimler/2015-3/20/0939453408170.jpg /resimler/2015-3/28/1514147754064.jpg