Manisa istihdamda Türkiye´nin zirve listesinde
Alaşehir´de bir dizi programlara katılarak vatandaşla bir araya gelen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ KOSGEB´in Kadın Girişimci Desteği ile işletme sahibi olan Ayşe Uçar´ın açtığı çiğ köfteci dükkanını da ziyaret etti.
Tarih: 9.4.2018 09:46:05/ 1222okunma / 0yorum

ALAŞEHİR - Alaşehir´de bir dizi programlara katılarak vatandaşla bir araya gelen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ KOSGEB´in Kadın Girişimci Desteği ile işletme sahibi olan Ayşe Uçar´ın açtığı çiğ köfteci dükkanını da ziyaret etti. Kadın girişimcilerin iş hayatına katılmasına en büyük desteğin Ak Parti Hükümetleri döneminde verildiğini kaydeden Özdağ, 2017 yıl sonu itibariyle İstihdam Seferberliği kapsamında 17 Bin işyeri ziyaret edilerek, özel sektörde 17 Bin 683 kişinin işe yerleştirilmesinin, İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirildiğini belirtti. İŞKUR Manisa İl Müdürü Sinan Aktaş ise yaptığı açıklamada İstihdamda Manisa´nın Türkiye´de bulunan 81 il arasında 9. Sıraya yerleştiğini kaydetti.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ haftasonu programı kapsamında Alaşehir´de bir dizi işyeri açılışı, hayır yemeği ve esnaf ziyaretinde bulundu. Gerçekleşen programlar çerçevesinde Özdağ´ı AK Parti Manisa İl ve Alaşehir İlçe parti yöneticileri eşlik etti. Hedeflerinin "Halka hizmet Hakka hizmettir düsturuyla çalışmak" olduğunu kaydeden Özdağ, "Bürokratından, siyasetçisine Manisa´mızın yaklaşık 1,5 Milyon insanına en iyi şekilde hizmet etmek için gayret sarfetmeye devam ediyoruz. Manisa´yı Türkiye´nin en yaşanabilir kenti, en müreffeh, en zengin, en özgür kenti, en güvenlikli kenti haline getirmeyi hedefliyoruz. Şu anda işsizliğin en az olduğu şehir yüzde 5´le Manisa´dır. Yeni açtığımız ve açacağımız Organize Sanayi Bölgeleri başta olmak üzere diğer iş sahalarıyla Manisa´da ki işsizlik oranını Allah´ın izniyle yüzde 3´e çekeceğiz” diye konuştu.

MANİSA´YI MARKA ŞEHİR YAPACAĞIZ

2019 seçimlerine kadar toplam 100 civarında yatırımın açılışını gerçekleştirerek Manisa´yı marka şehir yapacaklarını kaydeden Özdağ, "Bu süre zarfında Hızlı tren, otobanlar, okullar, fakülteler, 46 Gölet, 4 büyük baraj, Organize Sanayiler, Hastaneler, Sabuncubeli Tüneli başta olmak üzere birçok yatırımın açılışını gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Manisa ve diğer illerimiz zengin ve güçlü olursa Türkiye güçlü olur. Türkiye güçlü olunca da Türk ve Müslüman Dünya güçlü olur. Hedefimiz bölgesel ve küresel yönden güçlü süper ülke Türkiye´yi inşa etmek. Bu sene Manisa´da Ahmetli- Kelebek Barajı ve Akhisar Barajı bitiyor. Ayrıca Selendi ve Gördes barajlarında çalışmalar devam etmekte. Sulu tarıma geçmek için 46 gölet yapılmakta. Biz buralarda alternatif tarıma geçmek istiyoruz. İzmir´in içme suyunun yüzde 40´ı Manisa´dan devasa borularla gönderilmekte. Manisa olarak üzüm, kiraz ve zeytinde bol olan bir iliz. Üzümde, kirazda ve zeytinde 1 milyar dolar ürünümüz var” dedi.

ÖZDAĞ´DAN SANAYİ ESNAFINA DOĞALGAZ MÜJDESİ

Alaşehir´de Sanayi esnafıyla da bir araya gelen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ aralarında Alaşehir´in de bulunduğu 9 ilçeye de 2018 yılı sonuna kadar doğalgaz hizmeti verileceğini belirterek, “Alaşehir, Saruhanlı, Ahmetli, Gölmarmara, Soma, Salihli, Kula, Kırkağaç, Alaşehir, Gördes ilçelerine 2018 sonuna kadar kademe kademe doğalgaz hizmetini getireceğiz. Enerji bizim için çok önemli. İlçelerimizin doğalgazla buluşmasıyla temiz çevre ile de vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracağız. Manisa´mız, ilçelerimiz ve vatandaşlarımız için hayırlı olsun. İl ve ilçelerimizin doğalgazla buluşması konusunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım´a ve Enerji – Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak´a teşekkür ediyorum. Şimdi önümüzdeki en önemli hedeflerimizden biri Akhisar´a Havalimanı kazandırmak. Manisa tarım ve sanayi de öncü bir şehir olmasıyla, alternatif meyveciliğiyle, yaklaşık 60 Bin öğrencisi ve eğitim durumuyla, kültür ve medeniyetiyle, Mesir Festivali gibi Uluslararası bir organizasyonuyla, turizmiyle bu havalimanını hak ediyor. Bunların yanısıra 2014 yılında Büyükşehir olmasıyla da Manisa sürekli gelişiyor ve nüfus artışı yaşanıyor. Büyükşehirler kongre merkezleri ve fuar alanları ile daha çok ilgi çekerler. Bu nedenle Manisa Sardes antik kenti ve ilk paranın basıldığı yer, İncil´de geçen 7 kilisenin üçü´nün bulunması, Akhisar, Salihli, Alaşehir, Kula ve Manisa merkezde bulunan tarihi, antik ve turizm yerlerini bulunduran kent olmasıyla da çok önemli bir şehir. Bu nedenle Manisa´nın kültürel, kırsal ve kongre turizmi açısından da çok elverişli bir konuma sahip bulunduğuna inanıyorum” diye konuştu.

MANİSA´DA İSTİHDAM SIKINTISI YOK

İşsizlikle mücadele kapsamında Manisa´da önemli hamleler yaptıklarını ve bu kapsamda meslek edindirme kursları ile programlarının devam ettiğini kaydederek, “İŞKUR aracılığıyla 2017 yılı içerisinde açılan işbaşı eğitim programı kapsamında açılan 1859 programa 4620 kişi katılmış, programlara katılan kursiyerlere cep harçlığı ve Genel Sağlık Sigorta Prim Ödemeleri kapsamında 14 Milyon 371 Bin TL, Mesleki Eğitim Kursları kapsamında çeşitli mesleklerde 47 kurs açılarak 847 katılımcı mezun olmuştur. Düzenlenen Mesleki Eğitim Kursları kapsamında 1 Milyon 82 Bin TL, Girişim Eğitim Programları kapsamında açılan 36 programdan 859 katılımcı mezun olmuştur. Program kapsamında 89 Bin 634TL, Toplum Yararına Program kapsamında ise 2017 yılı içerisinde 126 Kamu Kurum ve Kuruluşu ile birlikte düzenlenen projelere 3994 kişi katılmış 48 Milyon 481 Bin TL, olmak üzere; Söz konusu programlar için 2017 yılı içerisinde toplam, 64 Milyon 25 Bin TL ödeme İŞKUR aracılığıyla geçekleştirilmiştir. Bu vesileyle öğrenilen her bir mesleğin altın bilezik olduğu inancıyla bu konuda büyük emekleri bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım´a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Jülide Sarıeroğlu´na, İŞKUR Genel Müdürlüğümüze, Bölge Müdürlüğümüze ve İl Müdürlüğümüze, tüm meslek öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MESLEK DANIŞMANLIĞI HİZMETİNDE 91 BİN 542 KİŞİYLE GÖRÜŞÜLDÜ

 Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sinan Aktaş ise AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ´a hassasiyeti ve sunmuş olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti. Aktaş konuşmasında, 14 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen istihdam şurasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın açıkladığı, ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu´nun belirttiği, İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması hedeflerine yönelik olarak 2017 yılında başlatılan, “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı ve istihdam teşviklerinin 2018 yılında da devam edeceğini kaydederek Manisa İl Valiliğince belirlenmiş olan 25 Bin istihdam hedefinin, SGK verilerine göre 26 Bin üzerinde gerçekleştirilerek, Türkiye genelinde Manisa´nın 9.sırada yer aldığını açıkladı.

Aktaş ayrıca açıklamasında Meslek Danışmanlığı hizmeti kapsamında, 91 Bin 542 kişiye bireysel görüşme hizmeti verildiğini belirtti.

           

                           

                                                          

 
Kaynak: Kardelen

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Binali Yıldırım´dan Trump´a: ´Mutlaka bu yanlıştan dönülmeli´
Binali Yıldırım´dan Trump´a: ´Mutlaka bu yanlıştan dönülmeli´
Törende konuşan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Dünya bir şaşkınlık içinde yeni ABD Başkanının aldığı kararları izlemektedir. Bu sürdürülebilir bir durum değildir ve mutlaka bu yanlıştan dönülmeli. Türkiye hiçbir zaman parmak sallamakla hizaya getirilecek bir ülke değildir" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan İdlib mesajı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan İdlib mesajı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi Twitter hesabından İran´daki tarihi zirve ve Suriye´de yaşanan olaylara ilişkin Türkçe, Rusça, Arapça, Farsça ve İngilizce mesaj yayımladı.
Eski Milletvekili Berber Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına Aday
Eski Milletvekili Berber Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına Aday
AK Parti Manisa eski Milletvekili Recai Berber, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu söyledi.
Başkan Yaralı´dan Ak Parti´nin 17. Yılı Mesajı
Başkan Yaralı´dan Ak Parti´nin 17. Yılı Mesajı
Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, 17 yıldır milletin desteğiyle yükselen ve gönüllerde bir tutku haline gelen Ak Parti hareketinin emin adımlarla geleceğe yürümeye devam edeceğini kaydetti.
Gökmen´den Ak Parti 17. Kuruluş Yıldönümü Mesajı
Gökmen´den Ak Parti 17. Kuruluş Yıldönümü Mesajı
Ak Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, AK Parti´nin 17´nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
AK Parti´li Mersinli ve ilçe başkanlarından Ankara çıkarması
AK Parti´li Mersinli ve ilçe başkanlarından Ankara çıkarması
AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ve AK Parti´li ilçe başkanları, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin yeni kabinesinde yer alan ve her ikisi de Manisalı olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş´ı Ankara´daki makamlarında ziyaret ettiler.
Selçuk Özdağ, “15 Temmuz´un dönüm noktası Sayın Cumhurbaşkanı´mızın sokak çağrısıydı”
Selçuk Özdağ, “15 Temmuz´un dönüm noktası Sayın Cumhurbaşkanı´mızın sokak çağrısıydı”
MAK Danışmanlık Araştırma şirketi başta olmak üzere pek çok medya şirketi tarafından yapılan kamuoyu araştırmasında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığı konusunda öne çıkmasıyla dikkatleri üzerine çeken AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı ve 24.25. 26 Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ 15 Temmuz gecesinin dönüm noktasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın halka sokak çağrısı yaptığı an ve halkın da bu çağrıya uyması olduğunu belirtti.
15 TEMMUZ´DA DAHA ÖNCEKİ DARBELERİN HESABI SORULDU
15 TEMMUZ´DA DAHA ÖNCEKİ DARBELERİN HESABI SORULDU
15 Temmuz´un dönüm noktasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın milleti sokağa davet etmesi ve milletin de o çağrıya anında uyması olduğunu belirten AK Parti e. Genel Başkan Yardımcısı ve 24.25.26 Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Milletimiz sokaklara çıkmaya başlamıştı ama Sayın Erdoğan´ın çağrısından sonra sokaklar iyice doldu." dedi.
Selçuk Özdağ, “Toplumsal dilimiz demokrasi, Cumhuriyet ve insanlık olmalı”
Selçuk Özdağ, “Toplumsal dilimiz demokrasi, Cumhuriyet ve insanlık olmalı”
Yaşanmasından bu yana üzerinden 25 yıl geçen Madımak Olaylarını ve Başbağlar Katliamını değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ Türkiye ile bir şekilde hesabı olan egemen güçlerin tarih boyunca çeşitli illegal örgütlenmeleri kullanarak Türkiye´yi kaosa süreklemek istediğini belirtti.
AK Parti Saruhanlı İlçe Teşkilatı Seçim Zaferini Kutladı
AK Parti Saruhanlı İlçe Teşkilatı Seçim Zaferini Kutladı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimleri sonuçlarının açıklanmasının ardından AK Parti Saruhanlı İlçe Teşkilatı önünde toplanan kalabalık seçim zaferini kutladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan böyle uyardı: Karşısında beni bulur
Cumhurbaşkanı Erdoğan böyle uyardı: Karşısında beni bulur
Van mitinginde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sert konuştu. Erdoğan, "Bir Kürt kardeşime baskı yapan varsa, bu terbiyesizliği yapan karşısında ilk beni bulur." uyarısında bulundu.
AK Parti´li Özdağ, basınla iftarda buluştu
AK Parti´li Özdağ, basınla iftarda buluştu
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ: “Bizim mutlaka devletimizi liyakat ve ehliyetle buluşturmamız gerekiyor. Ne kadar çok liyakat ve ehliyetle buluşturursak o devlet o kadar güçlü olur”
DOLAR
6.1240
EURO
7.2057
Güncel
Yaşam
Eğitim
Saglik
Magazin
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kıyamet günü herkes birbirinden davacı olur. Hatta tokuşan koyunlar bile..

Hz. Muhammed
Kürdan, Amerikalıların boğulmasına en fazla neden olan nesnedir.

Kürdan
Ravza - Kabe

/resimler/2017-5/13/1344304004566.jpg  /resimler/2017-5/13/1347498852327.jpg

Ceviz Lekesi Elden Nasıl Çıkar? Eller önce 1-2 dakika kadar sirkeye batırılmış bir pamukla ovulur. Sonra da soğuk suyla ovulur. Ardından soğuk suyla yikanir. Ceviz lekesi tamamen çikar.

Ceviz Lekesi Elden Nasıl Çıkar?
Saruhanlı Lingleri

/resimler/2017-5/13/1515570830640.jpg    /resimler/2014-11/7/155009123.jpg    /resimler/2014-11/7/155305032.jpg   /resimler/2017-5/13/1506418944836.jpg  /resimler/2015-3/16/1636122607156.jpg

/resimler/2015-4/4/1022583075326.jpg    /resimler/2015-4/4/1033419962836.jpg    /resimler/2015-4/7/0822580347004.jpg   /resimler/2015-4/7/0827149570844.jpg  /resimler/2015-4/7/0844579279152.jpg

Videolar
Parti İlçe Teşkilatları

/resimler/2016-12/24/0957549496932.jpg /resimler/2016-12/24/0959409077707.jpg /resimler/2016-12/24/1002133424899.jpg /resimler/2016-12/24/1004065509887.jpg /resimler/2016-12/24/1006092750065.jpg

Sosyal Medyada Takip Edin

/resimler/2015-3/20/0925347922806.jpg  /resimler/2015-3/20/0927574175568.jpg /resimler/2015-3/20/0934034807724.jpg

 /resimler/2015-3/20/0935593872523.jpg /resimler/2015-3/20/0939453408170.jpg /resimler/2015-3/28/1514147754064.jpg