POLİS FETİ SEKİN MANİSA´DA ANILDI
5 Ocak 2017 tarihinde İzmir Adliyesi önünde gerçekleşen hain terör saldırısında kahramanlığıyla ölümün üzerine korkusuzca koşan şehit polis memuru Fethi Sekin ile mübaşir Musa Can, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Alaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programla anıldı.
Tarih: 5.1.2019 16:27:16

gGÜNDEM - 5 Ocak 2017 tarihinde İzmir Adliyesi önünde gerçekleşen hain terör saldırısında kahramanlığıyla ölümün üzerine korkusuzca koşan şehit polis memuru Fethi Sekin ile mübaşir Musa Can, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Alaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programla anıldı.

Şehit polis memuru Fethi Sekin´in adının verildiği gençlik merkezinde gerçekleşen programda, vatanı için şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimizin ruhuna ithafen Kur´an´ı Kerim tilaveti okundu.
İzmir Adliyesi´ne yönelik terör saldırısını canı pahasına önleyen şehit polis memuru ve mübaşir Musa Can, vefatının 2. yılında Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Alaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programla anıldı.  Şehit polis memuru Fethi Sekin´in adının verildiği gençlik merkezinde gerçekleşen programa Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Zorpuzan, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Nadir Bilbay, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergün Aksoy, Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak, Belediye Meclis Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Ali Apan, MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Zülal Yorulmaz, Manisa Büyükşehir Belediyesi Alaşehir Muhtarlık Hizmetleri Sorumlusu Mustafa Korkusuz, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Uğur Güzel, şehit aileleri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Dualarla Anıldı
Program öncesi gençlik merkezi önünde başta Şehit Fethi Sekin olmak üzere tüm şehitlerimizin için lokma hayrı yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan programda kahraman Şehit Fethi Sekin anısına hazırlanan klip gösterildi. Daha sonra ise Halil Yıldırım tarafından ‘Ben Fethi Sekin´ isimli şiiri okundu. Programda vatanı için şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimizin ruhuna ithafen Kur´an´ı Kerim tilaveti okundu.
Duygusal anlar yaşandı
Duygusal anların yaşandığı programda konuşan Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergün Aksoy, “ 5 Ocak 2017´de İzmir Adliyesi önünde çıkan çatışmada teröristlerle mermisi bitene kadar çatışan Kahraman Polis Fethi Sekin teröristlerden birini öldürürken kendi de şehit oldu. Fethi Sekin gibi kahramanlarımız sayesinde ülkemiz ayakta durmaktadır. Ülkemizi yıkmak isteyen içeriden ve dışarıdan gelen hainlere karşı bu milletin kahraman evlatlarıyla birlikte dik duracağız, bu sayede ezanlar susmayacak, bayrak inmeyecek. Şehitlik mertebesinde hiçbir şehit ölü değildir. Bizler de onları anmaya, yaşatmaya devam edeceğiz. Buradan hareketle ismini verdiğimiz Alaşehir Fethi Sekin Gençlik Merkezi, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün´ün talimatlarıyla Alaşehir´imize kazandırılmıştır. Vatan toprağı sıradan bir toprak parçası değildir. Biz; canını, malını, kanını bu vatan için feda etmekten çekinmeyen bir neslin torunlarıyız. Başta Fethi Sekin olmak üzere tüm şehitlerimizi, huzurlarınızda rahmet ve minnetle anıyor, bu anma törenine katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
O bir vatansever
Ardından konuşan Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak ise şunları söyledi:” Kahraman Şehidimiz Fethi Sekin, 5 Ocak 2017 tarihinde görev aşkı ve dikkati ile kendi canını ortaya koyarak ülkemizi,  büyük bir acıdan, vahim bir olaydan koruyan bir vatanseverdir. Vatansever kalleş kurşunlara kendini siper eden kişidir. Musa Can, bir adliye personeli olarak hizmet veren bir kardeşimizdi. Kör kurşuna kurban oldu. İki kahraman şehidimizi rahmetle ve minnetle anıyor, şehitlerimizin bize emanetleri olan değerli ailelerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Bu topraklarda bağımsızca yaşıyorsak, şehitlerimizin topraklarımız uğruna verdikleri canları sayesindedir. Anadolu topraklarında Fethi Sekinler, Hasan Tahsinler asla bitmeyecektir. Ya İstiklal ya ölüm diyen Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün sözünü benimseyerek o gün bu vatan için canını feda eden ne kadar yiğitlerimiz varsa kıyamete kadar bu topraklarda vatan için canını veren kahramanlarımız hiçbir zaman eksik olmayacaktır. Teröre karşı söyleyeceğimiz tek söz birliğimizin ve beraberliğimizin güçlenmesidir. Türk milleti olarak birbirimize daha fazla kenetlenerek bir ve beraber olarak bu terörün ve terör destekçilerinin hain planlarını yıkacağız.
Gençlik Merkezimizde Nice Fethi Sekinler Yetişecek
Şehit polis memuru Fethi Sekin´in adının verildiği gençlik merkezinde nice kahramanların yetişeğini belirten Başkan Uçak,”  Daha nice Fethi Sekinler, Fırat Yılmaz Çakıroğulları ve Eren Bülbül gibi kahramanlarımızın yetişmesine, böylesine güzel ve yararlı bir binada yaşatmamıza vesile olan Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Değerli Büyüğüm Cengiz Ergün olmak üzere, tüm meclis üyelerimize bir kez daha teşekkür ederim. Bütün şehitlerimiz diridir. Bayrağımıza kimse diz çöktüremeyecek ”ifadelerinde bulundu.
Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: POLİS FETİ SEKİN MANİSA ANILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİ DENİZ, YAĞMURDAN ETKİLENEN MAHALLELERİ VE TARIM ARAZİLERİNİ İNCELEDİ
VALİ DENİZ, YAĞMURDAN ETKİLENEN MAHALLELERİ VE TARIM ARAZİLERİNİ İNCELEDİ
Vali Ahmet Deniz, Manisa´da meydana gelen yoğun yağış nedeniyle oluşturulan Kriz Masasında bir yandan çalışmaları koordine ederken bir yandan hasar tespit çalışmaları kapsamında yağmurdan etkilenen mahalle ve tarım arazilerinde incelemede bulundu.
10 Ocak Gazeteciler Günü kutlandı
10 Ocak Gazeteciler Günü kutlandı
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Saruhanlı´da Gölet Taştı, Yol Ulaşıma Kapandı
Saruhanlı´da Gölet Taştı, Yol Ulaşıma Kapandı
Saruhanlı İlçesinde iki gündür etkili olan ve halen devam eden yoğun yağışların yol açtığı su taşkınlarına karşı Saruhanlı Kaymakamlığı, Saruhanlı Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yoğun bir çalışma yürütülüyor.
Başkan Yaralı´dan Gazetecilere Kutlama Mesajı
Başkan Yaralı´dan Gazetecilere Kutlama Mesajı
Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, dünyanın en saygın ve fedakârlık isteyen mesleklerinden biri olan gazeteciliğin, toplumun bilinçlenmesi, sosyal ve kültürel hayatın gelişmesi ile demokrasinin gelişip güçlenmesinde önemli bir rol oynadığını belirtti.
Vali Deniz, Saruhanlı Kaymakamlığını Ziyaret Etti
Vali Deniz, Saruhanlı Kaymakamlığını Ziyaret Etti
Manisa´da kısa süre önce göreve başlayan ve ilçeleri tanımak amacıyla ziyaretlerde bulunan Vali Ahmet Deniz, Saruhanlı ilçesine ilk ziyaretini gerçekleştirdi.
GÜNDE ORTALAMA 7 DAKİKA KİTAP OKUYORUZ
GÜNDE ORTALAMA 7 DAKİKA KİTAP OKUYORUZ
Avrupa ülkelerindeki günlük kitap okuma oranları belli olurken,Türkiye´nin günde 7 dakika kitap okuma oranıyla orta seviyelerde yer aldığı görüldü.
Saruhanlı´da Bağ Budamaları Başladı
Saruhanlı´da Bağ Budamaları Başladı
Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, 150 bin dekar Sultaniye cinsi kurutmalık çekirdeksiz üzüm üretimi yapılan Saruhanlı´da kış budamalarının devam ettiğini söyledi.
Muhammed Ayyıldız Sevenlerinin Göz Yaşları arasında Toprağa verildi
Muhammed Ayyıldız Sevenlerinin Göz Yaşları arasında Toprağa verildi
Geçtiğimiz Cumartesi günü Saruhanlı´nın Büyükbelen Mahallesinde elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden Muhammed Ayyıldız sevenlerinin omuzların toprağa verildi.
Saruhanlı´da İki Şube Müdürü Görevine Başladı
Saruhanlı´da İki Şube Müdürü Görevine Başladı
Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´ne atanan 2 şube müdürü yeni görevlerine başladı. Şube Müdürü Umut Özdemir İzmir´in Tire İlçesi´nden gelirken, Şube Müdürü Ali Osman Çoşkun ise Manisa Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulundan geldi.
İtfaiye Uyardı; “Baca Temizliği Yapmayı Unutmayın”
İtfaiye Uyardı; “Baca Temizliği Yapmayı Unutmayın”
Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ali Gül, soba ve doğalgaz kullanımı kaynaklı karbon monoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini belirtti. Gül, baca temizliği konusunda da vatandaşları uyardı.
TÜRKİYE´NİN YAŞ ORTALAMASI 30,9
TÜRKİYE´NİN YAŞ ORTALAMASI 30,9
2018 verilerine bakıldığında Türkiye´nin yaş ortalaması 30,9 olarak görülürken, en genç yaş grubuna sahip ülkenin15,4 ortalamayla Nijerya´nın olduğu saptandı.
Saruhanlı´da İnsan Hakları Töreni
Saruhanlı´da İnsan Hakları Töreni
Saruhanlı İlçe İnsan Hakları Kurulu tarafından 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü sebebiyle tören düzenlendi.
DOLAR
5.3563
EURO
6.1030
Güncel
Yaşam
Eğitim
Saglik
Magazin
1994 Emniyet Teşkilatının Türkiye`de ki çeşitli birimlerinde çalışan Başkomiser Hüseyin Altınağaç (44), yakalandığı kanser hastalığını yenik düşerek hayatını kaybetti. Altınağaç, Doğum yeri Şatırlar köyünde defnedildi.
2013 Emekli Kur`an Kursu Hocalarında Yusuf Sonkaya Haca vefat etti
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sen kim oluyorsun da, Benim yaşadığım hayatı yargılıyorsun? Ben mükemmel değilim ve olmak zorunda da değilim!Parmağın ile beni işaret etmeden önce ellerinin temiz olduğundan emin ol... - Bob Marley

Bob Marley
İtalyan bayrağının tasarımını Napoleon Bonaparte yapmıştır

İlginç Bilgiler
Ravza - Kabe

/resimler/2017-5/13/1344304004566.jpg  /resimler/2017-5/13/1347498852327.jpg

Kavanoz Kaplamalari Ne kadar zordur sikismis kapakları açmak. Oysa kapağı biraz ocak ateşine veya sıcak suya tutarsanız, kolayca açılır. Veya kaynar su dolu bir kaba, kavanozu ters çevirip, kapağını sokarak da aynı sonucu alırız. Bir de kavanozun altından kuvvetlice elimizle vurarak da sıkışan kapaktan kurtulabiliriz.

Kavanoz Kaplamalari
Saruhanlı Lingleri

/resimler/2017-5/13/1515570830640.jpg    /resimler/2014-11/7/155009123.jpg    /resimler/2014-11/7/155305032.jpg   /resimler/2017-5/13/1506418944836.jpg  /resimler/2015-3/16/1636122607156.jpg

/resimler/2015-4/4/1022583075326.jpg    /resimler/2015-4/4/1033419962836.jpg    /resimler/2015-4/7/0822580347004.jpg   /resimler/2015-4/7/0827149570844.jpg  /resimler/2015-4/7/0844579279152.jpg

Videolar
Parti İlçe Teşkilatları

/resimler/2016-12/24/0957549496932.jpg /resimler/2016-12/24/0959409077707.jpg /resimler/2016-12/24/1002133424899.jpg /resimler/2016-12/24/1004065509887.jpg /resimler/2016-12/24/1006092750065.jpg

Sosyal Medyada Takip Edin

/resimler/2015-3/20/0925347922806.jpg  /resimler/2015-3/20/0927574175568.jpg /resimler/2015-3/20/0934034807724.jpg

 /resimler/2015-3/20/0935593872523.jpg /resimler/2015-3/20/0939453408170.jpg /resimler/2015-3/28/1514147754064.jpg