Selçuk Özdağ; “Manisa şehircilikte sınıfta kalmıştır”
Manisa Şehzadeler İlçesi´nde Adakale Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Ruhunda hiç birşey yoksa, şehir de konuşmaz, sanat da konuşmaz, mimari de konuşmaz; Cihan imparatoru Fatih Sultan Mehmet Han´ın yetiştiği şehir Manisa Şehzadeler kenti. Tarihi, tarımı, sanayisi ve kültür turizmiyle ilgili çok önemli bir şehrimiz ama günümüzün Manisa´sı maalesef Şehircilikte sınıfta kalmıştır. Öncelikle çok ciddi imar ve alt sorunu hala devam ediyor. Manisa merkezde 22 mahallenin imarı hala yok. Bu şehircilik anlamında ayıplı bir durumdur. Biz Manisa´yı şehircilikte de hakkettiği noktaya getirmek ve örnek şehirler arasına dahil etmek istiyoruz. Allah o günleri de bize ve kadirşinas Manisalılara göstersin inşallah" diye konuştu.
Tarih: 5.5.2018 15:50:34

MANİSA - Manisa Şehzadeler İlçesi´nde Adakale Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Ruhunda hiç birşey yoksa, şehir de konuşmaz, sanat da konuşmaz, mimari de konuşmaz; Cihan imparatoru Fatih Sultan Mehmet Han´ın yetiştiği şehir Manisa Şehzadeler kenti. Tarihi, tarımı, sanayisi ve kültür turizmiyle ilgili çok önemli bir şehrimiz ama günümüzün Manisa´sı maalesef Şehircilikte sınıfta kalmıştır. Öncelikle çok ciddi imar ve alt sorunu hala devam ediyor. Manisa merkezde 22 mahallenin imarı hala yok. Bu şehircilik anlamında ayıplı bir durumdur. Biz Manisa´yı şehircilikte de hakkettiği noktaya getirmek ve örnek şehirler arasına dahil etmek istiyoruz. Allah o günleri de bize ve kadirşinas Manisalılara göstersin inşallah" diye konuştu.

Adakale Mahalle Muhtarlığı, AK Parti Adakale Mahalle teşkilatı ve Adakale Mahalle esnafının birlikte düzenlemiş olduğu kahvaltı programında katılan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Gençlerimiz iş ve aş sahibi olsunlar diyerek Organize Sanayi Bölgeleri kurduk şimdi de yenilerini kurmaya devam ediyoruz” dedi.

ELEKTRİKSİZ VE SUSUZ YAŞAM DÜŞÜNÜLEMEZ

Manisa´nın çevre İlçelerinde toplam 15 Bin kişinin OSB´lerde çalışarak evine gitmenin huzur ve mutluluğunu yaşadığını kaydeden Özdağ, “Bu sayıyı 2019 sonuna kadar 35 Bine çıkarmayı hedefliyoruz. Kolin şirketler grubu Soma ilçemizde çok önemli bir elektrik santrali kurdu, malumunuz bizim elektrik santrallerimiz az. Bu nedenle elektrik santrallerinin sayısını çoğaltmak istiyoruz. 520 megavatlık elektrik üretilecek burada. Kolin´in kurduğu bu santralde ilk başlangıç 500 kişi çalışıyor. Bu santralin kurulma aşamasında bazı ağaçlar kesildiğinde bazı kesimler adeta gökkubbeyi başımıza yıkmak istediler. Peki, bu santralin kurulması fena mı oldu? Santral kuruldu ve tamamlandı. Yaşamda en az su kadar elektrikte çok önemli. Evlerimizde, sanayide kullandığımız birçok malzeme elektrikle çalışıyor. Sadece bir gün elektriklerin olmadığını düşünün. Bekilli, Akhisar, Gördes´te bir yandan rüzgar enerjileri var bir diğer yandan da Alaşehir´de yine bunları teşvik ediyoruz” şeklinde konuştu.

DÜNYA´NIN EN BÜYÜK PİL FABRİKASI MANİSA´YA KURULUYOR

Dünya´nın en önemli ekonomi dergilerinden Finansal  Times´ın yatırım yapılabilir en önemli 10 şehir arasında gösterdiği Manisa´da yine Dünya´nın en büyük şirketleri yatırım yapmaya devam ediyor. Bunlardan biri olan Mitsubishi firması geçtiğimiz günlerde Manisa´da bir klima fabrikası kurdu. Yine Toyota firması mürekkep kurdu geçenlerde onunda açılışına katıldık. Bu fabrikalar 400´er kişi istihdam ediyor. Dünyaca ünlü yine bir firma Manisa´da bir fabrika kuracak ve bu fabrikada bin kişi istihdam edecek. Gördes´te nikel madenleri işlenmeye başlandı burada da 500 kişi çalışıyor.  Şimdi oraya Amerikalılarla birlikte pil fabrikası kuruyoruz. Türkiye maalesef pilini üretemiyor. Türkiye´de ilk defa pil burada üretilecek ve burada da bin kişi çalışacak. Gördes´e dünyanın en büyük pil fabrikasını kurmuş olacağız” diye konuştu.

MANİSA´NIN ÇOK CİDDİ İMAR VE ALT YAPI SIKINTISI VAR

Manisa´da şu ana kadar 900 köyü ziyaret ettiğini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Manisa´nın en ücra köşesine dahi defalarca gittiğini vurguladı. Özdağ sözlerine şöyle devam etti, “Ekibimde bulunan arkadaşlarımızla birlikte toplam 8 kişi günde ortalama 300 ile 400 telefon aramasına cevap veriyoruz. Bu 8 kişinin 4´ü Ankara´da 4 kişi ise Manisa´da taleplere cevap vermeye, sorunlara çözüm bulmaya gayret gösteriyor. Ama şunu maalesef itiraf etmeliyim ki; şehircilik konusunda Manisa sınıfta kalmıştır. Manisa´nın dışında Turgutlu, Akhisar, Soma, Salihli ve diğer ilçelere yeni Organize Sanayi Bölgeleri açıyoruz neden? Çünkü Manisa merkeze çok fazla göç olmasın diye. Neden göç olmasın? Artık şehir taşımıyor, yollar taşımıyor, alt yapı taşımıyor. Her geçen gün sosyal ve toplumsal olaylarla karşılaşıyoruz. Sabah ve akşam saatlerinde özellikle trafik karmaşası baş göstermekte ve yaşanmayacak duruma gelinmektedir. Sadece Manisa OSB´de 75 Bin kişi çalışıyor. O nedenle şehircilik konusunda bu şehir sınıfta kalmıştır. Bu şehrin çok ciddi alt yapı, imar problemi vardır. Manisa´da 22 mahallenin imarı hala yoktur. Bu şehircilik anlamında ayıplı bir durumdur. 21. Yüzyılda imar sorunu derhal halledilmelidir. Eğer halledilmezse daire fiyatları çok daha yükselir. Kiralar Bin 500 TL´yı bulur ve bu şehir yaşanmaz hale gelir. Ama 22 dairenin imar sorunu çözülürse hem insanlar bu şehirde yaşamakta huzur bulurlar, güvenli bir şekilde yaşarlar hem de ev dolayısıyla kira fiyatları düşer. Biz Manisa´yı şehircilikte de hakkettiği noktaya getirmek ve örnek şehirler arasına dahil etmek istiyoruz. Allah o günleri de göstersin. Biz Manisalılara güveniyoruz. 16 yıldır AK Partiyi iktidara taşıyan millet iradesine güveniyoruz. Bu aziz ve asil millet bizi 12 seçimdir başımızı gökkubbeye değdirecek kadar en üste, iktidara taşıdı. O nedenle şükranlarımı sunuyorum.”

MANİSA ŞU ANKİ HALİYLE MARKA KENT DEĞİLDİR

"Manisa şu anki haliyle maalesef marka bir kent değildir" diyen Özdağ, "Manisa imar ve altyapı sorunu dışında yeterli otoparkı, parkı, sosyal donatıları olmayan, güneş görmeyen, rüzgar almayan, ufku seyredemeyen, göremeyen bir kent durumundadır. Mesir Festivalinde bile kortejde on kişi dahi yan yana yürüyemiyoruz. Manisa´nın meydanı ve parklarına neler yapılabilmiş? Gediz, Nurlupınar, Kazımkarabekir ve Barbaros Mahallelerinde kentsel dönüşüm olarak ne yapılabilmiş? Manisa evet 2014 yılında Büyükşehir oldu ama 2014 yılından bu yana Büyükşehir Belediyeciliği adına neler yapıldı? Yapılmayanlara yapılmadı, yapılanlara yapıldı diyeceğiz. Öyle makyajla, "şunu yaptım bunu yaptım" demekle şehircilik de, belediyecilik de olmaz. Ben Selçuk Özdağ olarak diyorum ki; Manisa´nın meydanı var mı? Manisa´nın yeterince otoparkları var mı? Acaba gelip Sultan Camiinin arkasında, Alaybey´de, Adakale Mahallesi´nde, Dere Mahallesi´nde, Karaköy´de, bir yangın çıktığında vatandaşların arabalarından dolayı yangın söndürme aracı, itfaiye aracı ve ambulans ne derece rahatlıkla oralardan geçebiliyor? İnsanların sosyal tesisleri ve donatıları yeteri derecede var mı? Engellilerle, çocuklarla, yaşlılarla, vatandaşlarla ilgili hakikaten Manisa yaşanabilir bir kent mi?” açıklamasında bulundu.  
Kaynak: Kardelen

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ak Parti Saruhanlı Belediye Başkan Adayı açıklandı
Ak Parti Saruhanlı Belediye Başkan Adayı açıklandı
Ak Parti Genel Merkezi, 31 Mart Yerel seçimler için Saruhanlı´da belediye başkanlığı için aday adayı olan 6 kişinin içinde yer alan Burhan Tezcan´ı aday gösterdi.
AK Parti Manisa´da, Belediye Başkanlıklarına 77 Aday
AK Parti Manisa´da, Belediye Başkanlıklarına 77 Aday
MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için Ak Parti´den Selçuk Özdağ, Recai Berber ve Savaş Çelebi başvuru yaparken, ilçe belediye başkan aday adaylıkları için toplam 74 kişi başvurdu.
Romanlar Federasyonundan Selçuk Özdağ´a Büyükşehir desteği
Romanlar Federasyonundan Selçuk Özdağ´a Büyükşehir desteği
Çalışmalarını aralıksız sürdüren ve 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti´nin en güçlü adayı olarak ismi ön plana çıkan AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ´a Akhisar Çağdaş Romanlar Derneği ve Roman Merkezi Federasyonu ile Federasyona bağlı derneklerden övgü dolu sözlerle büyük destek geldi.
Selçuk Özdağ, “CIA, FETÖ´yü kendi çıkarları için kullandı”
Selçuk Özdağ, “CIA, FETÖ´yü kendi çıkarları için kullandı”
AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ CIA´nın kendi çıkarları doğrultusunda FETÖ´yü kullandığını, bu yapı içerisindeki kişilerinde bilerek ya da bilmeyerek CIA´ya ajanlığı yaptığını belirtti.
Selçuk Özdağ, “Kitap Fuarı Manisa için büyük kazanç”
Selçuk Özdağ, “Kitap Fuarı Manisa için büyük kazanç”
AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24. 25. 26 Dönem AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ bu yıl kitaseverlere kapılarını 2. kez açan Manisa Kitap Fuarını ziyaret etti. Özdağ Kitap Fuarı´nın Manisa için büyük kazanç olduğunu ifade etti.
Binali Yıldırım´dan Trump´a: ´Mutlaka bu yanlıştan dönülmeli´
Binali Yıldırım´dan Trump´a: ´Mutlaka bu yanlıştan dönülmeli´
Törende konuşan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Dünya bir şaşkınlık içinde yeni ABD Başkanının aldığı kararları izlemektedir. Bu sürdürülebilir bir durum değildir ve mutlaka bu yanlıştan dönülmeli. Türkiye hiçbir zaman parmak sallamakla hizaya getirilecek bir ülke değildir" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan İdlib mesajı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan İdlib mesajı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi Twitter hesabından İran´daki tarihi zirve ve Suriye´de yaşanan olaylara ilişkin Türkçe, Rusça, Arapça, Farsça ve İngilizce mesaj yayımladı.
Eski Milletvekili Berber Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına Aday
Eski Milletvekili Berber Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına Aday
AK Parti Manisa eski Milletvekili Recai Berber, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu söyledi.
Başkan Yaralı´dan Ak Parti´nin 17. Yılı Mesajı
Başkan Yaralı´dan Ak Parti´nin 17. Yılı Mesajı
Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, 17 yıldır milletin desteğiyle yükselen ve gönüllerde bir tutku haline gelen Ak Parti hareketinin emin adımlarla geleceğe yürümeye devam edeceğini kaydetti.
Gökmen´den Ak Parti 17. Kuruluş Yıldönümü Mesajı
Gökmen´den Ak Parti 17. Kuruluş Yıldönümü Mesajı
Ak Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, AK Parti´nin 17´nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
AK Parti´li Mersinli ve ilçe başkanlarından Ankara çıkarması
AK Parti´li Mersinli ve ilçe başkanlarından Ankara çıkarması
AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ve AK Parti´li ilçe başkanları, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin yeni kabinesinde yer alan ve her ikisi de Manisalı olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş´ı Ankara´daki makamlarında ziyaret ettiler.
Selçuk Özdağ, “15 Temmuz´un dönüm noktası Sayın Cumhurbaşkanı´mızın sokak çağrısıydı”
Selçuk Özdağ, “15 Temmuz´un dönüm noktası Sayın Cumhurbaşkanı´mızın sokak çağrısıydı”
MAK Danışmanlık Araştırma şirketi başta olmak üzere pek çok medya şirketi tarafından yapılan kamuoyu araştırmasında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığı konusunda öne çıkmasıyla dikkatleri üzerine çeken AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı ve 24.25. 26 Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ 15 Temmuz gecesinin dönüm noktasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın halka sokak çağrısı yaptığı an ve halkın da bu çağrıya uyması olduğunu belirtti.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Güncel
Yaşam
Eğitim
Saglik
Magazin
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bilimin bulunmadığı yer, suyu olmayan kentte benzer…

Hacı Bektaşı Veli
Uzay yolculuğunda taşınacak her kilo için gerekli olan yakıt miktarı 530 kg`dır.

Uzay yolculuğun
Ravza - Kabe

/resimler/2017-5/13/1344304004566.jpg  /resimler/2017-5/13/1347498852327.jpg

Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Saruhanlı Lingleri

/resimler/2017-5/13/1515570830640.jpg    /resimler/2014-11/7/155009123.jpg    /resimler/2014-11/7/155305032.jpg   /resimler/2017-5/13/1506418944836.jpg  /resimler/2015-3/16/1636122607156.jpg

/resimler/2015-4/4/1022583075326.jpg    /resimler/2015-4/4/1033419962836.jpg    /resimler/2015-4/7/0822580347004.jpg   /resimler/2015-4/7/0827149570844.jpg  /resimler/2015-4/7/0844579279152.jpg

Videolar
Parti İlçe Teşkilatları

/resimler/2016-12/24/0957549496932.jpg /resimler/2016-12/24/0959409077707.jpg /resimler/2016-12/24/1002133424899.jpg /resimler/2016-12/24/1004065509887.jpg /resimler/2016-12/24/1006092750065.jpg

Sosyal Medyada Takip Edin

/resimler/2015-3/20/0925347922806.jpg  /resimler/2015-3/20/0927574175568.jpg /resimler/2015-3/20/0934034807724.jpg

 /resimler/2015-3/20/0935593872523.jpg /resimler/2015-3/20/0939453408170.jpg /resimler/2015-3/28/1514147754064.jpg