Selçuk Özdağ, “Toplumsal dilimiz demokrasi, Cumhuriyet ve insanlık olmalı”
Yaşanmasından bu yana üzerinden 25 yıl geçen Madımak Olaylarını ve Başbağlar Katliamını değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ Türkiye ile bir şekilde hesabı olan egemen güçlerin tarih boyunca çeşitli illegal örgütlenmeleri kullanarak Türkiye´yi kaosa süreklemek istediğini belirtti.
Tarih: 3.7.2018 18:21:16/ 1169okunma / 0yorum

POLİTİKA - Yaşanmasından bu yana üzerinden 25 yıl geçen Madımak Olaylarını ve Başbağlar Katliamını değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ Türkiye ile bir şekilde hesabı olan egemen güçlerin tarih boyunca çeşitli illegal örgütlenmeleri kullanarak Türkiye´yi kaosa süreklemek istediğini belirtti.

AK Parti eski Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ 3 Temmuz 1993 günü Sivas´ta meydana gelen Madımak Olayları ve 5 Temmuz 1993´te Erzincan´ın Kemaliye ilçesinde PKK terör örgütü tarafından 33 vatandaşın öldürülmesiyle yaşanan Başbağlar Katliamı´nın 25. yılı dolayısıyla açıklamada bulundu. Bu tür olayları gündemde tutarak “bir daha yaşanmasın” demek doğrudur. Ama bu olayları gündemde tutarken diğer yandan meseleyi Türkiye´de alevi-sunni, sağcı-solcu, Türk-Kürt çatışmasına çevirmek isteyenlere de fırsat vermemeliyiz. O dönemde yaşanan her iki olay başta olmak üzere Çorum, Kahramanmaraş ve diğer olayların arkasında egemen güçlerin ajanlarının olduğuna inanıyorum. Birbirimize hangi dille hitap edeceğimizi bilmemiz gerekiyor. O dil bellidir ve o dil demokrasidir, Cumhuriyet´tir, insanlık dilidir” diye konuştu.

İLLEGAL ÖRGÜTLER EGEMEN GÜÇLERİN TAŞERONLUĞUNU YAPTI

“Türkiye´de istikrarı bozmak, insanlarımızı kamplaştırmak ve kutuplaştırmak adına sürekli olarak egemen güçler illegal örgütleri kullandılar. Bunun adı zaman zaman PKK zaman zaman da illegal bir örgüt oldu. Bu örgütlerde kurumsal olayları kışkırttılar” diyen AK Parti eski Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ  “Gerek 3 Temmuz´da Sivas´ta, gerekse 5 Temmuz´da Erzincan Başbağlar´da çok trajik olaylar yaşandı. O dönem siyasi iktidar iradesini gerektiği gibi ortaya koyamadımaalesef. Gerek orada bulunan mahalli idareciler gerekse Türkiye´yi yöneten idareciler bu konulara acil çözüm bulamayınca kitlesel olaylar meydana geldi.Hangi saiklerle meydana gelirse gelsin insanların birbirlerine tahammül etmeleri, fikirlere saygı göstermeleri ve tolerans göstermeleri gerekiyor. İnsanlar birarada yaşama sanatını en iyi şekilde icra ederek bibirlerini ötekileştirmeyecek ve dışlamayacaklar. Ama diğer taraftanda hangi hayat görüşü olursa olsun insanlar bulundukları ülkelerdeki inanç hayatının karşısına çıkıp tahriklerde bulunmayacaklar. Hangi saiklerle olursa olsun bu olayları kabul etmemiz mümkün değil. Bu yaşanan olayların herbiri vahşet ve çirkin hareketlerdir. İnsanlıkla asla bağdaşmaz” dedi.

EN UFAK FIRSATTA KARDEŞ KAVGASI ÇIKARTMAK İSTEDİLER

1993 yılının Türkiye üzerinde büyük oyunların oynandığı ve ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlerin operasyonlar yaptığı bir yıl olduğunu kaydeden Özdağ, “Uğur Mumcu, Eşref Bitlis, Cem Ersever, Turgut Özal, Bahtiyar Aydın´ın ölümleri, Sivas Madımak Olayları ve Başbağlar katliamı bu olayların başında gelmektedir. Karanlık odaklar Çorum´da, Maraş´ta olduğu gibi bu olaylarda da devrededir. Bugün geriye dönüp baktığımızda tüm bu olayların gizli bir el veya zümre tarafından gerçekleştirildiği ortaya çıkmıştır. Ülkemizi karıştırmak isteyen, 12 Eylül´den önce olduğu gibi yeniden kardeş kavgası çıkartmak isteyen mihraklar tarafından gerçekleştirilen ve meydana getirilen tüm bu olaylardan gereken dersler artık milletimiz tarafından çıkarılmıştır, çıkarılmalıdır” ifadesinde bulundu.

TOPLUMSAL OLAYLARDA ADETA  AKIL TUTULMASI YAŞANIYOR

Toplumsal olaylarda toplumun adeta akıl tutulması yaşadığını belirten Özdağ, “Ben her iki olayda da ciddi bir biçimde egemen güçlerin rolü olduğuna inanıyorum. Ciddi bir şekilde mahalli idarecilerin ve aynı zamanda o dönemki siyasi iktidarın ihmali olduğunu düşünüyorum. Bunlar olmamalı ve yaşamamalıyız. Her can kıymetli. “Yaratılmışı severiz Yaradan´dan ötürü” diyen bir gelenekten geliyoruz. Yunus´un çocuklarıyız. Yunus´un fikirleriyle beslenmiş olan bir milletiz. Mevlana´nın, Hacı Bektaş´ın, Yunus´un, Hacı Bayram´ın fikirleriyle beslendik. Onlar insana her zaman yaratılmışın en şereflisi diye baktılar. O nedenle daha itidalli, daha dikkatli davranmamız gerektiği düşüncesindeyim” dedi.

TÜRKİYE KAMPLAŞIP KUTUPLAŞMAMALI

Türkiye kamplaşmamalı ve kutuplaşmamalı diyen Özdağ, “Türkiye olarak öncelikle tahammüllü bir toplum olmalıyız. Bunda da siyasilerin büyük rolü vardır. “Söz olan kese savaşı, söz ola kestire başı” diyerek sözlerimize, tutum ve davranışlarımıza dikkat etmek zorundayız. O tarihte yaşanan olaylarla ilgili olarak yargı objektif olmalı. Bir yandan güvenlik güçleri bir yandan siyasi otorite, bir diğer yandan da yargı toplumsal olaylarda objektif ve bağımsız karar verebilmek için kırkı kırk yarmalıdır. Her iki olayda da ölen vatandaşlara Allah´tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Biz imparatorluk bakiyesinin çocuklarıyız o nedenle farklı dinlere, kültürlere, inançlara ve renklere tahammül ederek bugüne geldik. Birlikte yaşama iradesini yıllarca başarılı bir sekilde ortaya koyduk. Şimdi Türkiye Cumhuriyeti olarak ulus bir devletiz ve bu devleti oluşturan farklı etnisiteye, mezhebe, hayat görüşüne, inanca sahip insanlar var. Bu farklılıklarla evleniyor, aynı işyerlerinde çalışıyoruz, aynı okullarda okuyoruz, aynı yerlerde vatani görevlerimizi yerine getiriyoruz. Artık kimse kimseyi dışlamıyor.Bir daha böyle olayların yaşanmayacağına inanıyorum. Kimsenin kimseyi hor bakmadığıbir Türkiye´yi inşa etmek hepimizin görevi ama özellikle de siyasilerin, gazetecilerin, sanatçıların ve bürokratların görevi” şeklinde konuştu.

 
Kaynak: Kardelen

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Romanlar Federasyonundan Selçuk Özdağ´a Büyükşehir desteği
Romanlar Federasyonundan Selçuk Özdağ´a Büyükşehir desteği
Çalışmalarını aralıksız sürdüren ve 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti´nin en güçlü adayı olarak ismi ön plana çıkan AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ´a Akhisar Çağdaş Romanlar Derneği ve Roman Merkezi Federasyonu ile Federasyona bağlı derneklerden övgü dolu sözlerle büyük destek geldi.
Selçuk Özdağ, “CIA, FETÖ´yü kendi çıkarları için kullandı”
Selçuk Özdağ, “CIA, FETÖ´yü kendi çıkarları için kullandı”
AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ CIA´nın kendi çıkarları doğrultusunda FETÖ´yü kullandığını, bu yapı içerisindeki kişilerinde bilerek ya da bilmeyerek CIA´ya ajanlığı yaptığını belirtti.
Selçuk Özdağ, “Kitap Fuarı Manisa için büyük kazanç”
Selçuk Özdağ, “Kitap Fuarı Manisa için büyük kazanç”
AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24. 25. 26 Dönem AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ bu yıl kitaseverlere kapılarını 2. kez açan Manisa Kitap Fuarını ziyaret etti. Özdağ Kitap Fuarı´nın Manisa için büyük kazanç olduğunu ifade etti.
Binali Yıldırım´dan Trump´a: ´Mutlaka bu yanlıştan dönülmeli´
Binali Yıldırım´dan Trump´a: ´Mutlaka bu yanlıştan dönülmeli´
Törende konuşan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Dünya bir şaşkınlık içinde yeni ABD Başkanının aldığı kararları izlemektedir. Bu sürdürülebilir bir durum değildir ve mutlaka bu yanlıştan dönülmeli. Türkiye hiçbir zaman parmak sallamakla hizaya getirilecek bir ülke değildir" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan İdlib mesajı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan İdlib mesajı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi Twitter hesabından İran´daki tarihi zirve ve Suriye´de yaşanan olaylara ilişkin Türkçe, Rusça, Arapça, Farsça ve İngilizce mesaj yayımladı.
Eski Milletvekili Berber Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına Aday
Eski Milletvekili Berber Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına Aday
AK Parti Manisa eski Milletvekili Recai Berber, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu söyledi.
Başkan Yaralı´dan Ak Parti´nin 17. Yılı Mesajı
Başkan Yaralı´dan Ak Parti´nin 17. Yılı Mesajı
Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, 17 yıldır milletin desteğiyle yükselen ve gönüllerde bir tutku haline gelen Ak Parti hareketinin emin adımlarla geleceğe yürümeye devam edeceğini kaydetti.
Gökmen´den Ak Parti 17. Kuruluş Yıldönümü Mesajı
Gökmen´den Ak Parti 17. Kuruluş Yıldönümü Mesajı
Ak Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, AK Parti´nin 17´nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
AK Parti´li Mersinli ve ilçe başkanlarından Ankara çıkarması
AK Parti´li Mersinli ve ilçe başkanlarından Ankara çıkarması
AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ve AK Parti´li ilçe başkanları, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin yeni kabinesinde yer alan ve her ikisi de Manisalı olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş´ı Ankara´daki makamlarında ziyaret ettiler.
Selçuk Özdağ, “15 Temmuz´un dönüm noktası Sayın Cumhurbaşkanı´mızın sokak çağrısıydı”
Selçuk Özdağ, “15 Temmuz´un dönüm noktası Sayın Cumhurbaşkanı´mızın sokak çağrısıydı”
MAK Danışmanlık Araştırma şirketi başta olmak üzere pek çok medya şirketi tarafından yapılan kamuoyu araştırmasında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığı konusunda öne çıkmasıyla dikkatleri üzerine çeken AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı ve 24.25. 26 Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ 15 Temmuz gecesinin dönüm noktasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın halka sokak çağrısı yaptığı an ve halkın da bu çağrıya uyması olduğunu belirtti.
15 TEMMUZ´DA DAHA ÖNCEKİ DARBELERİN HESABI SORULDU
15 TEMMUZ´DA DAHA ÖNCEKİ DARBELERİN HESABI SORULDU
15 Temmuz´un dönüm noktasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın milleti sokağa davet etmesi ve milletin de o çağrıya anında uyması olduğunu belirten AK Parti e. Genel Başkan Yardımcısı ve 24.25.26 Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Milletimiz sokaklara çıkmaya başlamıştı ama Sayın Erdoğan´ın çağrısından sonra sokaklar iyice doldu." dedi.
AK Parti Saruhanlı İlçe Teşkilatı Seçim Zaferini Kutladı
AK Parti Saruhanlı İlçe Teşkilatı Seçim Zaferini Kutladı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimleri sonuçlarının açıklanmasının ardından AK Parti Saruhanlı İlçe Teşkilatı önünde toplanan kalabalık seçim zaferini kutladı.
DOLAR
5.4625
EURO
6.1622
Güncel
Yaşam
Eğitim
Saglik
Magazin
2016 Çullugörece mahallesinden gelerek Saruhanlı park sokaktaki apartmanın çatısına çıkan 18 yaşındaki S.G. intihara teşebbüs etti.
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Milletin çok belirgin niteliklerinden biri de dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz. - Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Ravza - Kabe

/resimler/2017-5/13/1344304004566.jpg  /resimler/2017-5/13/1347498852327.jpg

Gözleriniz mi yaşarıyor? Soğanı, içi su dolu bir tasin içinde soyun. Sıkıntıdan kurtulursunuz.

Sogan Soyarken
Saruhanlı Lingleri

/resimler/2017-5/13/1515570830640.jpg    /resimler/2014-11/7/155009123.jpg    /resimler/2014-11/7/155305032.jpg   /resimler/2017-5/13/1506418944836.jpg  /resimler/2015-3/16/1636122607156.jpg

/resimler/2015-4/4/1022583075326.jpg    /resimler/2015-4/4/1033419962836.jpg    /resimler/2015-4/7/0822580347004.jpg   /resimler/2015-4/7/0827149570844.jpg  /resimler/2015-4/7/0844579279152.jpg

Videolar
Parti İlçe Teşkilatları

/resimler/2016-12/24/0957549496932.jpg /resimler/2016-12/24/0959409077707.jpg /resimler/2016-12/24/1002133424899.jpg /resimler/2016-12/24/1004065509887.jpg /resimler/2016-12/24/1006092750065.jpg

Sosyal Medyada Takip Edin

/resimler/2015-3/20/0925347922806.jpg  /resimler/2015-3/20/0927574175568.jpg /resimler/2015-3/20/0934034807724.jpg

 /resimler/2015-3/20/0935593872523.jpg /resimler/2015-3/20/0939453408170.jpg /resimler/2015-3/28/1514147754064.jpg