Türkkan, “ Hedefim Dünya Standartlarında Bir Sporcu Olmak”
Yunanistan´da yapılan Gençler Kadetler Avrupa Şampiyonası´nda Makaralı Yay Genç Erkek Takımı´yla Avrupa şampiyonluğu sevinci yaşayan Manisa Büyükşehir Belediyespor´un milli okçusu Caner Türkkan, okçuluk sporuna nasıl başladığını, bundan sonraki hedeflerini anlattı.
Tarih: 4.10.2018 12:43:43/ 353okunma / 0yorum

MANİSA - Yunanistan´da yapılan Gençler Kadetler Avrupa Şampiyonası´nda Makaralı Yay Genç Erkek Takımı´yla Avrupa şampiyonluğu sevinci yaşayan Manisa Büyükşehir Belediyespor´un milli okçusu Caner Türkkan, okçuluk sporuna nasıl başladığını, bundan sonraki hedeflerini anlattı. Manisa Büyükşehir Belediyespor´un sporcusu olmaktan büyük gurur duyduğunu söyleyen Caner Türkkan, “ Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, kulüp başkanımız Mevlüt Aktan ve yönetim kurulumuza bizlere verdikleri destekler nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyespor´un sporcuları katıldıkları uluslararası yarışmalarda göğsümüzü kabartırken, bir başarı öyküsü de milli okçumuz Caner Türkkan´dan gelmişti. Yunanistan´da yapılan Gençler Kadetler Avrupa Şampiyonası´nda Makaralı Yay Genç Erkek Takımı´yla Avrupa şampiyonluğu sevinci yaşayan Manisa Büyükşehir Belediyespor´un milli okçusu Caner Türkkan, bundan sonraki hedefinin dünya standartlarında bir sporcu olmak olduğunu söyledi.

“ Bir Çok Spor Branşıyla Uğraştım”

Okçuluk sporuna 14 yaşındayken başladığını söyleyerek sözlerine başlayan Manisa Büyükşehir Belediyespor´un milli okçusu Caner Türkkan, “ O dönemlerde yüzme branşıyla ilgileniyordum. Yüzme kursuna geldiğim dönemde burada okçuluk sporuyla uğraşan sporcuları gördüm ve bu spor dalına eğildim. Okçuluk sporunun insanlar ve dersler üzerindeki etkilerini anlattılar bana. Ben çocuk yaşta sporun içinde buldum kendimi. Futbol ve basketbol oynadım. Badminton sporuyla uğraştım” dedi. Okçuluğun çok farklı bir branş olduğunu ifade eden Caner Türkkan, “ Okçuluk sporu çok farklı bir olay. İnsanı ruhen rahatlatıyor. Okçuluğa geldiğiniz zaman her şeyi unutuyorsunuz. Dertleriniz, sıkıntılarınız varsa unutabiliyorsunuz. Çünkü tamamen hedefe odaklanıyorsunuz” dedi.

“ Hayatımın En Mutlu Anlarından Birini Yaşadım”

Milli takımla birlikte Yunanistan´da yaşadığı Avrupa şampiyonluğunu anlatan Caner Türkkan, “ 2017-2018 yıllarında okçuluk sporu önemli bir yükseliş gösterdi. Okçuluk branşında sporcular hem yurt içinde hem de yurt dışında çok başarılı dereceler elde etti. Milli takımla yaşadığımız Avrupa şampiyonluğu öncesinde çok çalışmıştık. Bu şampiyonluğu yaşamak için çok fedakarlık yaptık. Çalıştık, kazandık. Milli takımda disiplin seviyesi olsun, çalışma prensipleri olsun çok güzeldi. İlgileri ve alakaları çok güzeldi. Güzel bir kamp dönemi geçirmiştik. Sonrasında da yarışmaya gittik ve Avrupa şampiyonu olduk” dedi.

“ Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün´e, Kulüp Başkanımız Mevlüt Aktan´a ve Yönetim Kurulumuza Teşekkür Ediyorum”

Sporcu bir aileden gelmesinin kendisi için önemli bir avantaj olduğunu dile getiren Türkkan, “ Annem Tuba Dost, birçok şampiyonluk yaşamış judocuydu. Bundan sonraki hedefim kendime büyük hedefler koyup, kendi attığım puanları geçerek dünya standartlarında bir sporcu olmak. Dünya standartlarında bir sporcu olduktan sonra tabi ki başarılar ardı arkası kesilmeden geliyor. Bende bunun için çalışıyorum. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, kulüp başkanımız Mevlüt Aktan ve yönetim kurulumuzun bizlere olan ilgi ve alakaları çok güzel. Malzeme konusunda olsun, yol masraflarımız olsun, konaklayacağımız oteller olsun, sürekli bize her konuda destek oluyorlar” dedi.

“ Ben Kürsüye Çıkarken, Arkadaşlarım Üniversite Sınavından Çıkmışlardı”

Bu yıl yapılan üniversite sınavına girmediğini ve bunun nedeninin de okçuluk sporundaki hedeflerinin olduğunu söyleyen Caner Türkkan, “ Avrupa şampiyonasıyla, üniversite sınavı aynı döneme denk geldi. Ben tam kürsüye çıktığım zaman arkadaşlarım sınavdan çıkmıştı. Üzücü bir durumdu. Sonradan bize sınav hakkı tanınması gerekiyor diye düşünmüştük. Ben, Avrupa şampiyonasına çok hazırlanmıştım. O yüzden vazgeçemezdim. Ben doğru yolda olduğumu düşünüyorum. Sınava da inşallah seneye gireceğim. Verdiğim bu karar nedeniyle kesinlikle pişman değilim. Bundan sonra Aralık´ta milli takım seçme yarışmamız olacak. Şimdiden buna hazırlanıyorum. İnşallah ondan sonrada dünya şampiyonasına gideceğiz” dedi.

“ Beslenme ve Uykuma Çok Dikkat Ediyorum”

Sporda başarının sırrının önce disiplin olduğunu söyleyen Manisa Büyükşehir Belediyespor´un şampiyon okçusu Caner Türkkan, “ Her şeyden önce beslenmeme ve uykuma çok dikkat ediyorum. Onun dışında antrenman programlarına dikkat ediyorum. Antrenmanlarımı kesinlikle aksatmıyorum. Birde, günde iki antrenman yapmaya çalışıyorum. Çünkü hedeflerim yüksek. Her şeyden önce disiplin çok önemli. Spora yeni başlayan ve büyük hedefleri olan sporcular bu kurallara mutlaka uymalılar” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyespor´un Şampiyon Okçusu Caner Türkkan´ın Antrenörü Hazel Dara Ne Dedi?

Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Okçuluk Takımı antrenörlerinden Hazel Dara, Caner Türkkan´ın yaşadığı başarılarla gurur duyduklarını söyleyerek, “ Bende okçuluk sporuna 4 yıl önce başladım. Bende sporcuydum. Caner benim takım arkadaşımdı. Sonraki süreçte antrenörlük belgesi aldım, böyle devam ettik. 2 seneden bu yana da antrenörlük yapıyorum. Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, 5 yıldır okçuluk sporuna büyük destek veriyor. Caner Türkkan´da 4 yıldır okçuluk sporuyla uğraşıyor.Caner´in kazandığı kupa ve madalyalarda Manisa Büyükşehir Belediyespor´un büyük payı var. Çalışmalarımızı büyük bir disiplin içerisinde sürdürmeye devam ediyoruz” diye konuştu.
Kaynak: Haber Merkezi

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Saruhanlı´da Muhtarlar Günü Kutlandı
Saruhanlı´da Muhtarlar Günü Kutlandı
Saruhanlı´da “19 Ekim Muhtarlar günü” düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Yaralı Muhtarlar Gününü Kutladı
Başkan Yaralı Muhtarlar Gününü Kutladı
Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, "Muhtarlık yerel yönetimin en eski örneğini temsil eden ve devletimizin temelini oluşturan yapı taşıdır" dedi.
HER ÜÇ KAMU ÇALIŞANINDAN BİRİ KİRACI
HER ÜÇ KAMU ÇALIŞANINDAN BİRİ KİRACI
Bin 577 kamu emekçisiyle yapılan araştırmaya göre, her üç kamu çalışanından birisinin kiracı olduğu tespit edilirken, kendi evlerinde oturanların oranı ise yüzde 57,2 oldu.
Çiftçi ile Sulama Birliği Mahkemelik Oldu
Çiftçi ile Sulama Birliği Mahkemelik Oldu
Şehzadeler ilçesinde çiftçi Ahmet Uysal, arazilerini kendi imkanlarıyla suladığını belirtip, herhangi bir hizmet alamadığını ifade ettiği Devlet Su İşleri´ne (DSİ) bağlı Gediz Sulama Birliği´nin ´su kullanım parası´ adı altında haksız ücret talep ettiği gerekçesiyle yargıya başvurduğunu söyledi.
DÜNYANIN EN GÜVENLİ ŞEHİRLERİ BELLİ OLDU
DÜNYANIN EN GÜVENLİ ŞEHİRLERİ BELLİ OLDU
GÜNDEM - 2018 yılının ilk yarısının güncel verilerine bakıldığında, dünyanın en güvenli şehri Birleşik Arap Emirlikleri´nin başkenti Abu Dabi oldu.
ANKARALILAR´IN YÜZDE 70´İ ŞEHİRDEKİ YEŞİL ALANDAN MEMNUN
ANKARALILAR´IN YÜZDE 70´İ ŞEHİRDEKİ YEŞİL ALANDAN MEMNUN
Dünya üzerindeki 109 farklı şehir baz alınarak yapılan araştırmaya göre, Türkiye´den Ankaralılar´ın yüzde 70´inin şehirdeki yeşil alanlardan memnun olduğu görüldü.
AK Parti teklif verdi! Trafikte yeni cezalar geliyor…
AK Parti teklif verdi! Trafikte yeni cezalar geliyor…
Teklife göre; Trafikte çakar ışık kullananlar 1002 lira para cezası ödeyecek. Aynı suçu tekrar edenler trafikten men edilecek. Kırmızı ışık ihlali halinde 235 TL ceza ödenecek.
Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı´ndan 15 Ekim uyarısı
Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı´ndan 15 Ekim uyarısı
Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı´ndan açıklalamaya göre 7143 Sayılı Yapılandırma kanunu kapsamında vergi alacaklarının ilk taksitinin 15 Ekim Pazartesi gününe uzatıldığı uyarısında bulunuldu.
Atatürk´ün Manisa´ya Gelişi Coşkuyla Kutlandı
Atatürk´ün Manisa´ya Gelişi Coşkuyla Kutlandı
Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ün Cumhuriyetin ilanından sonra Manisa´ya ikinci kez gelişinin 93´üncü anısına tören düzenlendi. Manisa Garı´nda başlayan kutlama programı, protokol üyelerinin Cumhuriyet Meydanı´na yapılan kortej yürüyüşü ile devam etti.
Büyükşehir´den Türkeş, Ecevit ve Demirel´e Vefa
Büyükşehir´den Türkeş, Ecevit ve Demirel´e Vefa
MANİSA Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı´nda Türkiye Cumhuriyeti´ne önemli hizmetler vermiş ve Türk siyaset tarihine damga vurmuş eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, eski Başbakan Bülent Ecevit ve Milliyetçi Hareket Partisi´nin merhum Genel Başkanı Alparslan Türkeş´in isimlerinin Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Manisa´ya kazandırılan Turgutlu, Salihli ve Alaşehir kavşaklarına verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.
EN FAZLA TRAKTÖR VE PULLUĞA SAHİP OLAN İL MANİSA´DIR
EN FAZLA TRAKTÖR VE PULLUĞA SAHİP OLAN İL MANİSA´DIR
Etkin tarımsal üretim politikalarının geliştirilmesinde, uygulanmasında ve kontrolünde ihtiyaç duyulan sağlıklı ve ayrıntılı tarım bilgileri idari kayıtlardan ve tarım sayımlarından elde edilmektedir.
AK Parti İlçe Teşkilatı´ndan Aşure Hayrı
AK Parti İlçe Teşkilatı´ndan Aşure Hayrı
AK Parti Saruhanlı İlçe Teşkilatı Muharrem ayı dolayısıyla Belediye Kültür Merkezi Binasının önünde hazırladıkları aşureyi vatandaşlara dağıttı.
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Güncel
Yaşam
Eğitim
Saglik
Magazin
2009 Gökçeköy Beldesinde ikamet eden ve Akhisar’da bir Markette çalıştığı öğrenilen Ramazan Gökkaya (43) kullandığı aracın içinde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu.
2013 Nüfus Müdürü Nurcan Güner’in (44) Manisa’da yeni kurulan Yunus Emre İlçesi Nüfus Müdürlüğü’ne tayini çıktı.
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
Orman yangınları yokuş yukarı daha hızlı yayılır.

Orman yangınları
Ravza - Kabe

/resimler/2017-5/13/1344304004566.jpg  /resimler/2017-5/13/1347498852327.jpg

Soğan Kokusu Ellerden Çıkarılabilir Evvelden haşladiginiz patatesi mutfaktaki işiniz bitince elinize sürerek ovuşturunuz. Bu isleme beş dakika kadar devam ediniz. Ellerinizdeki kokuları alıp götürecektir.

Soğan Kokusu Ellerden Çıkarılabilir
Saruhanlı Lingleri

/resimler/2017-5/13/1515570830640.jpg    /resimler/2014-11/7/155009123.jpg    /resimler/2014-11/7/155305032.jpg   /resimler/2017-5/13/1506418944836.jpg  /resimler/2015-3/16/1636122607156.jpg

/resimler/2015-4/4/1022583075326.jpg    /resimler/2015-4/4/1033419962836.jpg    /resimler/2015-4/7/0822580347004.jpg   /resimler/2015-4/7/0827149570844.jpg  /resimler/2015-4/7/0844579279152.jpg

Videolar
Parti İlçe Teşkilatları

/resimler/2016-12/24/0957549496932.jpg /resimler/2016-12/24/0959409077707.jpg /resimler/2016-12/24/1002133424899.jpg /resimler/2016-12/24/1004065509887.jpg /resimler/2016-12/24/1006092750065.jpg

Sosyal Medyada Takip Edin

/resimler/2015-3/20/0925347922806.jpg  /resimler/2015-3/20/0927574175568.jpg /resimler/2015-3/20/0934034807724.jpg

 /resimler/2015-3/20/0935593872523.jpg /resimler/2015-3/20/0939453408170.jpg /resimler/2015-3/28/1514147754064.jpg